Ubezpieczenia zdrowotne rosną w siłę

Zawsze staramy się wyłapywać rynkowe trendy oraz szybko i dokładnie rozpoznawać potrzeby Klientów. Jak dobrze wiemy, praca z ubezpieczeniami opiera się na umiejętnej sztuce określania niebezpieczeństw i zagrożeń w taki sposób, by nie straszyć, a budować poczucie bezpieczeństwa.

Wpływ pandemii COVID-19 na świadomość klientów

W kwestiach zdrowotnych takim zagrożeniem zdecydowanie była pandemia. COVID-19 spowodował, że Polacy jeszcze bardziej zaczęli zwracać uwagę na kwestie związane z ich potencjalnym ciężkim zachorowaniem. Kolejki w naszej służbie zdrowia są tematem żartów od lat, jednak zupełnie nieśmiesznym jest fakt realnego powiększenia się długu zdrowotnego, czyli czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty. Przeciążenie szpitali i lekarzy spowodowane wirusem było widać na każdym kroku – ze względu na strach przed zakażeniem i przeciążenie służby zdrowia wiele osób zrezygnowało, bądź nie mogło dokonać nawet podstawowych badań profilaktycznych, zlecanych przez lekarza rodzinnego.

Prywatna opieka medyczna od lat jest jednym z najpopularniejszych benefitów pozapłacowych, ale powyższe spowodowało, że zainteresowanie grupowymi ubezpieczeniami zdrowotnymi znacząco się zwiększyło.

Czego Polacy obawiają się najbardziej?


Zgodnie z przygotowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń raportem „Mapa ryzyka Polaków” jedną z najpoważniejszych obaw naszych rodaków jest brak dostępu do opieki zdrowotnej, a jednocześnie ponad 80% społeczeństwa jest w stanie ponosić dodatkowe opłaty za opiekę medyczną. PIU zwraca uwagę, że największą zaletą wyboru takich polis jest przede wszystkim łatwiejsza wizyta u lekarza rodzinnego i szybka diagnostyka. Wniosek jest prosty: ubezpieczenia zdrowotne pozwalają zaoszczędzić czas, a w rezultacie również ograniczyć wydatki.

Wzrost zainteresowania telekonsultacjami

W czasie pandemii świadczenia telemedyczne zyskały na popularności i stały się standardem. Pewnym jest, że z nami pozostaną na dłużej, ponieważ pozwalają zaoszczędzić czas na dojazd do lekarza, jednocześnie dając nam możliwość załatwienia wielu kwestii. Telekonsultacja jest bowiem prawnie uregulowanym świadczeniem zdrowotnym, udzielanym za pośrednictwem systemów teleinformatycznych, umożliwiającym uzyskanie recepty, skierowania na badania czy zwolnienia lekarskiego.

W najbliższych miesiącach, jako Compensa, zamierzamy mocniej kierować uwagę w stronę dynamicznie rozwijającego się sektora ubezpieczeń zdrowotnych.

Produkty Compensy odpowiedzią na potrzeby klientów

W swojej ofercie posiadaliśmy już ubezpieczenia dedykowane dla wymagających klientów indywidualnych oraz zdrowotne ubezpieczenia grupowe, stanowiące core naszej działalności w tej linii produktowej, ale w związku z powyższymi wnioskami wystartowaliśmy z nowym produktem – Przychodnia Online. Jest to prosty produkt zdrowotny dedykowany do sprzedaży masowej.

Nasz produkt występuje w trzech wariantach: E-lekarz, E-lekarz plus, E-lekarz Complex. W ramach każdego z nich ubezpieczonemu przysługuje aż pięć telekonsultacji. Co bardzo istotne udostępnione godziny konsultacji są elastyczne, przez co dopasowane do różnych godzin pracy. Zatem jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zapewnić sobie wygodny i szybkidostęp do konsultacji lekarskich o niekonwencjonalnych porach i bez konieczności wychodzenia z domu. Rozwiązanie to można zaoferować zarówno klientowi indywidualnemu jak i grupowemu, a maksymalny wiek wstępu to 75 lat. Co bardzo istotne dla potencjalnie zainteresowanych Przychodnia Online daje możliwość objęcia ochroną także małżonka/partnera oraz potomstwa, w takim samym zakresie co głównego ubezpieczonego.

We wszystkich wariantach ubezpieczeni mogą skorzystać z 24 godzinnej infolinii oraz umówić się (bez skierowania) na wizytę u: internisty, lekarza rodzinnego, pediatry, dermatologa, kardiologa, ginekologa, położnej, urologa, laryngologa, ortopedy, endokrynologa, alergologa, neurologa, pulmonologa, diabetologa, onkologa, gastrologa, wenerologa i neurochirurga. Z kolei badania diagnostyczne są objęte dwoma wyższymi wariantami.

Nasz produkt wyróżnia się brakiem ankiety medycznej, prostą kalkulacją składki, i prostymi zasadami sprzedaży. Produkt można sprzedawać zarówno ścieżką tradycyjną jak i mobilną w C-Portal.

To się po prostu opłaca

Składka roczna zawiera się w przedziale od 70 do 200 złotych, więc jest to kwota mniejsza niż jednorazowa prywatna wizyta u któregokolwiek z wyżej wymienionych specjalistów. Dlatego zachęcamy, by do każdego oferowanego ubezpieczenia majątkowego, czy życiowego oferować dodatkowo produkt Przychodnia Online. Ze względu na brak minimalnego wieku w nadchodzącym sezonie szkolnym może być też znakomitym dodatkiem do NNW rodzica i dziecka.


Poprzedni wpis

Czy polisa ubezpieczenia OC ppm przedłuża się automatycznie?

Następny wpis

Wakacje to dobry czas na ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i rabunku