Assistance na wakacje. Jakie warto wybrać i na co zwrócić uwagę wybierając się na zagraniczne wakacje?


Jeśli oczami wyobraźni już widzisz zbliżający się urlop, szeroką autostradę i blask zachodzącego słońca, to nie pozostaje nic innego, jak tylko spakować walizki. Jednak zanim wyruszysz w długo oczekiwaną podróż, warto pomyśleć o ubezpieczeniu assistance na wakacje, żeby nic nie popsuło wyjazdu.


Wyjeżdżając na wakacje, letni urlop albo choćby weekendowy wypad poza miasto, zazwyczaj wyobrażamy sobie idealnie spędzony czas w gronie rodziny czy przyjaciół. Ostatnie miesiące sprawiły, że jeszcze mocniej zatęskniliśmy za możliwością wyjazdu z domu, choćby na krótkie „wakacje”. W drodze jednak mogą zdarzyć się nieprzewidziane sytuacje, nawet jeśli mamy zadbany i przygotowany do jazdy samochód. Ubezpieczenie assistance na wyjazd pozwoli „suchą stopą” wyjść z trudnej sytuacji i bez problemu dotrzeć nad ulubione jezioro czy morze. Jak to działa?

Assistance na wakacje – wybierz wariant dla siebie

Jak w niemal każdym ubezpieczeniu, assistance oferowany jest w kilku wariantach – od tych bardziej podstawowych, aż po rozbudowany pakiet ochrony. Możemy odpowiednio dopasować nasze dodatkowe ubezpieczenie assistance do własnych potrzeb. W opcji podstawowej znajdziemy m.in. możliwość usprawnienia pojazdu na miejscu zdarzenia czy pomoc techniczną, holowanie do najbliższego warsztatu,a takżesamochód zastępczy. W wariantach bardziej rozbudowanych otrzymamy wszechstronną pomoc w trakcie podróży obejmującą np. holowanie na ternie Polski bez limitu kilometrów.


Ubezpieczenie gwarantuje tobie i twoim bliskim komfort i bezpieczeństwo podróżowania. Przed podjęciem decyzji o wyborze assistance zwróć uwagę na to, czy ochroną obejmuje ono szkody i sytuacje powstałe na terenie Polski, czy również Europy. Dzięki temu możesz dopasować wariant do swoich potrzeb.

– mówi Marek Dmytryk, ekspert firmy Wiener

Kompleksowa pomoc

Jeśli wyjeżdżasz za granicę i zastanawiasz się jak poradzisz sobie, jeśli wydarzy się nieszczęśliwy wypadek albo awaria, zwróć uwagę na bardziej rozbudowane oferty assistance. Znajdziesz w nich np. pomoc tłumacza przez telefon, która z pewnością będzie wielkim ułatwieniem w przypadku konieczności kontaktu z miejscowym serwisem samochodowym. Z kolei w razie wypadku obejmie ona hospitalizację, powrót pasażerów i przewóz medyczny.

Opieka nad pupilem

Jeśli nie wyobrażasz sobie wakacyjnego wyjazdu bez swojego czworonożnego przyjaciela, zwróć uwagę na to, czy dany pakiet assistance na wakacje zawiera również wsparcie dla zwierząt. W dostępnych opcjach możemy znaleźć np. przewóz czworonoga do lecznicy lub kliniki weterynaryjnej. Pamiętaj również, że assistance ułatwi poradzenie sobie ze skutkami nieprzewidzianych zdarzeń, jednak kluczowe z punktu widzenia bezpieczeństwa jest prawidłowe zabezpieczenie przewożonego zwierzaka – odpowiedni transporter albo właściwie założone szelki również zapewnią znaczną dozę spokoju i pozwolą cieszyć się upragnionym urlopem.Marek Dmytryk
ekspert firmy Wiener

Poprzedni wpis

Zdrowotne ubezpieczenie komplementarne, czyli innowacyjne metody leczenia na wyciągnięcie ręki

Następny wpis

Doubezpieczenie dziecka. Jak ubezpieczyć dziecko na wakacje gdy posiada już polisę szkolną?